Як сплатити штрафи ПДР і заощадити
20.04.2021З березня 2021 року набули чинності нові правила оплати порушень на дорозі. Були підвищені штрафи за ПДР — уряд сподівається таким чином не тільки поповнити казну, а й зменшити кількість ДТП на дорогах. Тепер отримати штраф ризикує навіть пішохід, а горе-водії і зовсім можуть залишитися без авто.
Наскільки зросли суми штрафів за ПДР, де їх погашати і як максимально заощадити — розглянемо далі.
Нові штрафи за порушення ПДР
З 17 березня збільшилися штрафи за всі порушення на дорозі. Мінімальний платіж виріс у 5 разів, також додалися нововведення. Тепер суми штрафів наступні.
Все по 255 грн
- Перехід дороги у невстановленому місці.
- Їзда на мотоциклі без шолома.
- Невикористання ременів безпеки.
- Якщо водія зупинять за кермом автомобіля з простроченою реєстрацією або без неї.
- Якщо номерний знак погано видно (він не освітлений, брудний, захований).
- За порушення правил переїзду перехрестя.
Інші суми
- Порушення правил дорожнього руху велосипедистом — 340 грн. Якщо він в нетверезому стані — 680 грн. При створенні велосипедистом аварійної ситуації на дорозі — штраф 850 грн.
- Втеча з місця ДТП тепер дорівнює 3400 грн. Крім грошового покарання, порушення тягне за собою позбавлення прав до 2 років.
- Водіння автомобіля в нетверезому стані — 17 000 грн і позбавлення прав на рік.
- Їзда за кермом без водійського посвідчення — 425 грн.
- Штрафи за перевищення швидкості: від 20 до 50 км/год тепер зможуть штрафувати на 340 грн, а за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год потрібно платити 1700 грн.
- Передача керування транспортним засобом особі, яка не має права ним керувати, обійдеться в 3400 грн. Повторне порушення протягом року — 40 800 з конфіскацією авто або позбавленням права керувати ним до 7 років.
- Якщо водія позбавили права керувати ТЗ на рік, але він сів за кермо — штраф 20 400 грн. Повторне порушення протягом року — 34 000 грн і позбавлення прав на 3 роки. Третє порушення — 51 000 грн з конфіскацією авто і позбавленням прав на 10 років.
Як сплатити штрафи ПДР
Зробити це можна двома способами: дочекатися квитанції на оплату штрафу на пошту за місцем реєстрації або перевірити штрафи ПДР онлайн. Якщо ви відчуваєте, що могли порушити правила дорожнього руху і маневр швидше за все був зафіксований камерою, краще підстрахуватися і перевірити наявність штрафів. Як самостійно знайти себе в базах МВС? Використовуємо наступні способи.
Сайт МВД
Перевірка порушень ПДР доступна на спеціальному сайті bdr.mvs.gov.ua.
Щоб знайти штраф у сервісі перевірки порушень ПДР, необхідно ввести номер автомобіля і вказати на вибір один зі своїх документів:
- серію і номер паспорта;
- ІПН;
- серію і номер прав.
Потім тисніть кнопку «Перевірити».
Мобільний застосунок Дія
Тут відразу з'являються штрафи, виписані на місці зупинки, а також за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки.
Для перевірки порушень ПДР потрібно зайти в Електронний кабінет водія і вибрати одну з наступних послуг:
- перевірка і оплата адміністративних правопорушень;
- отримання інформації про авто і водійське посвідчення.
Тут є функція push-повідомлень. Тобто, якщо вам буде виставлений штраф, додаток відразу ж сповістить вас — на екрані смартфона спливе повідомлення.
Мобільний додаток Штрафи UA
Знайти штрафи за порушення правил дорожнього руху допоможе офіційний додаток для iOS — «Штрафи UA». Перевірка штрафів ПДР там проста та інтуїтивно зрозуміла. Щоб дізнатися про їх існування, потрібно зареєструватися. Для цього достатньо ввести свій ІПН і вказати email.
Якщо штраф знайшовся, сплатити його можна карткою будь-якого банку, не виходячи з програми.
Рекомендуємо дозволити в налаштуваннях відправку повідомлень. Тоді ви завжди вчасно будете сповіщені про появу нових штрафів.
Для Android є офіційний додаток від МВС України — «Штрафи ПДР». Щоб перевірити чи все гаразд, потрібно ввести ті ж дані, що і на сайті МВС: один з документів і номер авто. Якщо програма знайде постанову про порушення, то видасть по ній всю інформацію.
Telegram-боти
Дані про штрафи ПДР, які були виставлені за результатами роботи камер автоматичної фіксації, є в чат-боті — @OpenDataUABot. Для користування потрібно попередньо встановити додаток Telegram.
Бот дозволяє дізнатися як поточну інформацію про порушення, так і підписатися на оновлення. Він відправить вам повідомлення в разі появи в базі МВС штрафу. Також чат-бот дозволяє погасити стягнення. Оплата проводиться з повідомленням про цей факт МВС.
До речі, у МВС теж є свій чат-бот у Telegram. Називається він так само, як і додаток — «Штрафи ПДР». Перевіряються штрафи через введення своїх даних.
Інтернет-банк Приват24
Оплата штрафів ПДР через Приват24 — досить популярна послуга. ПриватБанк додав у застосунок функціонал пошуку й оплати штрафів за дорожні порушення, в тому числі оформлені системою відеофіксації.
Для отримання інформації про неоплачені штрафи потрібно перейти в розділ «Платежі» — «Штрафи за порушення правил дорожнього руху». Система підтягне інформацію з бази даних МВС по ІПН користувача. Також там можна знайти й оплатити штраф за номером постанови.
Мобільний додаток monobank
Повідомляти про штрафи пропонує і monobank. Сплатити штраф можна, вибравши в додатку «Інші платежі» — «Штрафи за порушення правил дорожнього руху» і вказавши реквізити постанови про штраф.
Електронний кабінет водія
Ще один спосіб дізнатися про штраф — зробити це в «Електронному кабінеті водія».
Щоб у нього зайти, знадобиться електронний цифровий підпис або верифікація через BankID (ПриватБанк, monobank, Банк Південний або Конкорд Банк).
Інформація доступна у вікні «Мої останні штрафи і адмінпротоколи».
Оплата штрафів зі знижкою
Важливо пам'ятати, що можна заощадити на оплаті штрафів або навпаки — зіпсувати собі репутацію і потрапити до списку боржників України. Якщо не сплатити штраф протягом 15 днів після його появи, то сума необхідного платежу подвоюється. Більш того: до неплатників штрафів застосовуються суворі заходи виконавчою службою. Наприклад, блокуються кошти на рахунках.
Краще не чекати квитанції, а контролювати процес в онлайні!
Як бачимо, суми за штрафи через порушення ПДР стали суттєвими. Краще не порушувати правила і не поспішати на дорозі. Бережіть себе і поважайте інших учасників руху!
Наведена інформація не є кредитним калькулятором у розумінні Постанови НБУ від 05.10.2021 №100. Щоб отримати доступ до відомостей про всі види споживчих кредитів, їх істотні характеристики та кредитний калькулятор, перейдіть до розділу "Кредитні продукти".